Mój sposób na wypadanie włosów.

wypadanie włosów, mocne włosy

Wypadanie włosów to dolegliwość, na którą cierpi duży odsetek kobiet. Gęste, lśniące i mocne włosy to marzenie każdej z nas. Przyjmuje się, że zdrowy człowiek codziennie traci ich od 50 do 100. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Nieodpowiednia dieta, przebyte choroby, stres, niedobory witamin, ciąża i wiele innych czynników.  


Wypadanie włosów dotyczy także i mnie. Zwłaszcza po ciąży ten problem nie dawał mi spokoju. Przez dziewięć miesięcy błogosławionego stanu, zdążyłam się przyzwyczaić do pięknych, mocnych i lśniących włosów. Jakie było moje rozczarowanie, kiedy po trzech miesiącach od porodu włosy zaczęły wypadać mi w większych ilościach. To była istna masakra, włosy były wszędzie, nawet tam gdzie nie można było się ich spodziewać. Dowiedziałam się, że to zupełnie naturalne zjawisko i kiedyś minie. Co ma wypaść, wypadnie. Trzeba się z tym pogodzić. 

Z czasem się wszystko trochę uspokoiło, ale nie minęło. Postanowiłam sobie jakoś pomóc i wzmocnić moje włosy. Przypomniałam sobie o jednej skutecznej metodzie, którą kiedyś stosowałam. Był to masaż i peeling skóry głowy. Jaki peeling? Oczywiście domowy, nie żaden tam sklepowy specyfik naszpikowany nie wiadomo czym. Użyłam do jego przygotowania tylko dwóch składników, fusów z kawy i szamponu. Wieczorem jedną łyżeczkę kawy zalewałam gorącą wodą. Fusy wymieszałam z szamponem. Myjąc włosy masowałam skórę głowy przez parę minut. Taki peeling wykonywałam raz w tygodniu. Skóra głowy po takim peelingu jest dobrze ukrwiona, włosy szybciej rosną i mniej wypadają. A i zapach boski. Mogę potwierdzić. Kto chętny na taki peeling? 

fusy z kawy, wzmacnianie włosów

Pamiętajmy, że duże znaczenie dla poprawy kondycji włosów jest odpowiednia dieta bogata w mikro- i makroelementy oraz witaminy z grupy B np. kwas foliowy, o którym pisałam tutaj. No i masaż skóry głowy, który poprawia krążenie krwi, przez co włos jest lepiej dotleniony. Niestety wypadanie włosów może być również przyczyną choroby lub poważnego niedoboru pierwiastków (wapń, cynk, żelazo). Jeśli wypadają one nadmiernie, tak że bez trudu możesz wyciągnąć pasmo włosów zgłoś się do lekarza.

A jakie są twoje sposoby na mocne i zdrowe włosy?


Copyright © 2014 Dżastina - szczęśliwa mama , Blogger