Czarodziejska moc pełni.

 

 

Fazy księżyca i ich wpływ na nasz organizm, budzą pewnie u niejednego duże zainteresowanie. Mnie  najbardziej interesuje wpływ pełni na człowieka. I czy faktycznie kobiece ciała funkcjonują w zgodzie z rytmem faz księżyca?


Wielu naukowców od dawien dawna, także zastanawiało się nad wpływem pełni na nasz organizm, ba nawet zostały przeprowadzone jakieś badania na ten temat. Hehe szczerze, dziwne by to było jeśli w naszych czasach badania nad czymś nie zostały by przeprowadzone. Przecież oni wciąż coś badają.

Uważa się, że Księżyc w pełni może mieć pozytywny, jak i negatywny wpływ na organizm człowieka. Jakich?
Podobno w czasie pełni stajemy się nerwowi, agresywni lub bądź odwrotnie czujemy się ospali, nie mamy nastroju, mamy depresyjne myśli.
Podczas pełni rany gorzej się goją i zmniejsza się krzepliwość krwi.
Jeśli chcecie zmienić kolor włosów proszę bardzo, ale przed pełnią, podobno jest to doskonały czas, gdyż kolor dłużej się trzyma i jest intensywniejszy.
Zwiększa się produkcja hormonów płciowych, czyli rośnie ochota na seks, a także uwaga... jest większa szansa na poczęcie, tak więc jeśli jesteś w trakcie owulacji i staracie się o dziecko, to nie ma na co czekać, do dzieła :-p Ale też bez spiny.

Kiedyś faktycznie myślałam, że pełna ma wpływ na mój sen, bo nie ukrywam gorzej spałam w tą noc. Zresztą nie tylko ja, ale i moi znajomi i ich dzieci. Teraz mam mieszane uczucia, kiedy zbliża się pełna śpię normalnie, całą noc. Nie mam problemu z zaśnięciem, nie przebudzam się. Moja córka też śpi wtedy jak aniołek, co mnie mocno zdziwiło, nasze noce nie bywają kolorowe a tu proszę supprise. Może pełnia działa na nas odwrotnie i śpi nam się doskonale w ten czas?

Jeśli chodzi o mój nastrój w tym czasie nie zauważyłam jakiejkolwiek zmiany. Nie staję się rozhisteryzowaną babą, ani nie mam zamiaru kończyć ze swoim życiem, nie zmieniam się w  wilkołaka i nie wyję do księżyca.

Farbowanie włosów. Tu można by się sprzeczać. Niby są dni, w które wręcz jest wskazane, aby ufarbować swoją czuprynę, bo księżyc jest taki a taki. A co jeśli masz okres w tym czasie? Niby jest to najlepszy czas, bo pełnia lub prawie pełnia, a z drugiej strony w czasie okresu farbować ich nie możesz. Sama się o tym przekonałam. Nie wiedząc o tym poszłam strzelić sobie u fryzjera ombre. Jakie było moje rozczarowanie, kiedy zamiast pięknych blond końcówek wyszedł brzydki kolor siana. Fryzjerka znała się na rzeczy, więc to nie był jej błąd, wtedy zapytała mnie czy mam okres, miałam.

Co do zwiększonej ochoty na seks, nie zauważyłam, a chyba nawet wręcz przeciwnie, nie chce mi się. To co mnie najbardziej interesuje to zwiększone szanse na poczęcie. Nie będę ukrywać, że staramy się o drugie dziecko, czy pełnia nam w tym pomoże? Pff może narazie lepiej zostawię to bez komentarza, przynajmniej dopóki się sama o tym nie przekonam.
  
Można by tu wymienić jeszcze całkiem sporą listę, sama osłupiałam ile tego jest. Jedno jest pewne, przynajmniej ja sobie to tak tłumaczę, są osoby bardziej lub mniej wrażliwe na działanie pełni. Widocznie mój organizm i córeczki ma w nosie całą tą pełnie i funkcjonuje normalnie.

A wy drogie mamy zauważyłyście u siebie, dzieci albo partnerów jakieś niepokojące objawy, zachowania. Śpicie wtedy lepiej, gorzej? A może znacie jakieś inne ciekawostki na ten temat? 


Copyright © 2014 Dżastina - szczęśliwa mama , Blogger