Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

 

 

Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Wiele kobiet nie zna odpowiedzi na to pytanie. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości.


Szczerze sama kiedyś myślałam, że to niemożliwe. W szkole uczyli nas kiedy kobieta ma dni płodne, jak je obliczyć itd, itp. Żaden nauczyciel nigdy nam nie powiedział, że zajście w ciąże w trakcie okresu jest możliwe, czy to na biologi, czy też na PDŻWR (Przygotowanie do życia w rodzinie, czy jakoś tak). Ginekolog też nie wspomniał o tym ani słowem.


Dziś znam odpowiedź na to pytanie. Nie z własnego doświadczenia, a z doświadczeń moich znajomych, którzy starali się o dziecko. 

 

Moja dobra koleżanka Ania bardzo długo starała się o dziecko ze swoim partnerem. Zastanawiali się nawet nad zrobieniem badań na płodność. No bo coś chyba musi być nie tak skoro się nie udaje. Podczas wizyty u nowego lekarza ginekologa zapytała gdzie i jak robi się takie badania. Lekarz wszystko jej wytłumaczył. Później wypytał ją kiedy i ile razy współżyje z partnerem oraz o to jak długie ma cykle.


- No droga Pani najważniejsze to się nie stresować. Stres w niczym tu nie pomoże, a wręcz odwrotnie. Mam jeszcze jedno pytanie, próbowaliście współżyć podczas okresu? No niech się Pani tak na mnie nie patrzy. Poczęcie wtedy jest jak najbardziej możliwe zwłaszcza, że ma Pani nieregularne cykle. Proszę mi zaufać i spróbować.

 

Ania była zszokowana. Nie wiedziała jak to powiedzieć swojemu partnerowi. Po prostu wstydziła się. W okresie nie ma nic romantycznego i dla niej to nie był dobry moment na upojne chwile ze swoim ukochanym. No jednym słowem czuła obrzydzenie. Długo się nad tym zastanawiała, aż w końcu przełamała się. Tak bardzo chciała mieć dziecko, więc postanowiła spróbować. To była najlepsza decyzja jaką mogła podjąć. Już przy kolejnej wizycie dowiedziała się, że jest w ciąży. Dziś ma śliczną, prawie roczną córeczkę. Dwa lata starań. Dwa lata kombinowania. Dwa lata stresu i zadawania sobie jednego pytania, dlaczego? A tu proszę wystarczyła jedna drobna zmiana ;-)


 

Zapamiętaj! 

Zajście w ciążę podczas okresu jest najbardziej prawdopodobne u kobiet z nieregularnym cyklem menstruacyjnym. Czyli wtedy gdy miesiączka nie pojawia się jak w zegarku, co 28 dni. Na nieregularne cykle wpływają oczywiście hormony. Jednak różne czynniki mogą zaburzać ich pracę np. choroby, zmiana masy ciała, dieta, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz karmienie piersią.

 

I wszystko jasne. Zajście w ciążę podczas okresu jest jak najbardziej MOŻLIWE. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. 

 

Warto o tym mówić i warto pytać o takie sprawy swojego lekarza ginekologa zwłaszcza jeśli staracie się o dziecko, bezskutecznie.

 

Buźka ;-*


Jeśli udało się Wam zobaczyć ten post, zostawcie po sobie ślad w komentarzu lub na facebooku, będzie mi niezmiernie miło. 😘


Bądź na bieżąco i polub stronę na facebooku. ;-)
👇

Copyright © 2014 Dżastina - szczęśliwa mama , Blogger