Jak układanie puzzli wpływa na rozwój dziecka?


Będąc dzieckiem bardzo lubiłam układanie puzzli, zresztą nadal lubię. Pamiętam jak z moim rodzeństwem zabieraliśmy się za te najtrudniejsze, z największą ilością elementów i rozkładaliśmy się z nimi na dużym stole. Powiem wam, że nawet dawaliśmy radę, ale najważniejsze było to, że ten czas spędzaliśmy wspólnie. 


Jeszcze dwa lata temu nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele korzyści wnosi do życia dziecka układanie puzzli. Nie spodziewałam się, że oprócz spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem są też inne tego korzyści, a jest ich naprawdę dużo. 


Pierwsze próby układania puzzli przez moją córcię miały miejsce jakieś pół roku temu, ale wtedy nie była nimi zafascynowana i co gorsza poddawała się, kiedy jej coś nie wychodziło. Teraz to już inna bajka, ani ja, ani Ewelinia nie wyobrażamy sobie dnia bez puzzli. Jeśli ona układa je sama, bo ma takie życzenie, to mam jakąś godzinkę dla siebie. Tak, tyle czasu potrafi nad nimi spędzić i powiem wam, że z każdym dniem coraz lepiej daje sobie radę nawet z większą ilością elementów. Jak to się mówi ćwiczenie czyni mistrza. ;-)


No to w takim razie, jak układanie puzzli wpływa na rozwój dziecka?

- ćwiczy koncentrację i cierpliwość,

- naturalnie stymuluje rozwój mózgu,

- trenuje pamięć,

- ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów,

- rozwija wyobraźnię i estetykę.

 

Jeśli macie dwu letnie pociechy a nawet trochę młodsze i jeszcze nie miały okazji zapoznać się z puzzlami to nie zwlekajcie, zainwestujcie w te dwu, trzy, czteroelementowe, takie na sam początek będą idealne. Wasze dzieci będą zachwycone, a i wy spędzicie świetnie czas ze swoim dzieckiem. ;-)

 

 

Jeśli udało się Wam zobaczyć ten post, zostawcie po sobie ślad w komentarzu lub na facebooku, będzie mi niezmiernie miło. 😘


Bądź na bieżąco i polub stronę na facebooku. ;-)
O tutaj 👇

Copyright © 2014 Dżastina - szczęśliwa mama , Blogger