Szlag mnie trafia, kiedy po raz kolejny słyszę, że rodzice znęcają się nad własnym dzieckiem.

 

Coraz częściej w telewizji i internecie możemy usłyszeć i przeczytać o przeróżnych tragediach z udziałem dzieci. Co ciekawe najczęściej to rodzice są głównymi sprawcami tych zdarzeń. I ja się pytam dlaczego się tak dzieje?Chyba nigdy nie uzyskam odpowiedzi na to pytanie, dla mnie to jest niepojęte jak można bić, poniżać, znęcać się nad własnym dzieckiem. Nad dzieckiem, które nosiło się pod własnym serduchem, którego z niecierpliwością się oczekiwało. Co takiego dzieje się w głowie matki, która popełnia, aż taki błąd. Błąd, który czasem nawet kosztuje życie dziecka.

 

Nie rozumiem jak można być tak głupim i pozwolić na to, aby ktoś inny znęcał się nad twoim dzieckiem. Zamiast wziąć zrobić z takim potworem porządek, zadzwonić gdzie trzeba to się temu wszystkiemu przyglądasz. Nie wiem czy się boisz, że i tobie coś się stanie, albo że do końca życia będziesz już sama? Ale kurcze, matko opamiętaj się. Powiem ci więcej, jesteś tak samo winna, bo nie zareagowałaś. Co jest dla ciebie najważniejsze bycie z kimś czy zdrowie i życie twojego dziecka? Bo dla mnie zawsze i niezależnie od sytuacji dziecko jest na pierwszym miejscu. I dla ciebie również tak powinno być!


Zastanawia się jak to jest, że instytucje typu pomoc społeczna i inne nie reagują odpowiednio w takich sytuacjach. Powiem więcej najczęściej jest tak, że dziecko zostaje odebrane kochającym i dobrym rodzicom dlatego, że nie mają odpowiednich warunków w domu i są biedni. Dlaczego wy im to robicie zamiast pomóc? Przecież od tego jesteście, by pomagać i wspierać finansowo ubogich. Naprawdę trzeba posunąć się do tak drastycznego posunięcia jakim jest rozdzielenie rodziny? Dlaczego nie reagujecie tam, gdzie tego naprawdę trzeba? Tam gdzie naprawdę dzieje się coś złego, gdzie rodzice znęcają się nad dzieckiem. Dlaczego zawsze robicie to na odwrót? Nie rozumiem i chyba nigdy tego nie zrozumiem.


Nie chcę już więcej słyszeć o tym, że czyjś konkubent rzucił tak mocno o ścianę dzieckiem, że ono umarło. Nie chcę więcej słyszeć o tym, że matka udusiła własne dziecko i spaliła jego ciało w piecu. Nie chcę słyszeć, że matka zabiła swoje dziecko, bo płakało i zakopała jego ciało w ogródku. Nie chcę więcej słyszeć o tym, że rodzice molestowali i gwałcili swoje dziecko. To jest obrzydliwe. To jest chore.

 

Szlag jasny mnie trafia, rzygać i płakać mi się chce jak słyszę o takich rzeczach. Jestem wstrząśnięta, że takie rzeczy mają miejsce, że ludzie odpowiednio nie reagują, albo udają, że nie wiedzą. Mój post tu nic nie zmieni, nie dotrę do rozsądku tych osób, ale mino to błagam was opamiętajcie się. Dziecko nigdy niczemu nie jest winne i zastanówcie się nad tym czy wy sami chcielibyście, aby ktoś was tak traktował, tak wami pomiatał. 

 

Mówi się, że "Jesteś tylko człowiekiem i masz prawo do błędów", ale czy takie coś można wybaczyć i usprawiedliwić? Czy taki ktoś jest jeszcze człowiekiem?

 

Dziecko to nie worek treningowy. Dziecko to cud, to mała bezbronna istotka, która potrzebuje ciepła i miłości.
 Jeśli udało się Wam zobaczyć ten post, zostawcie po sobie ślad w komentarzu lub na facebooku, będzie mi niezmiernie miło. 😘Bądź na bieżąco i polub stronę na facebooku. ;-)
O tutaj 👇

Copyright © 2014 Dżastina - szczęśliwa mama , Blogger